جاذبه های گردشگری بانکوک

فرودگاه بین المللی سووارنابومی بانکوک

تاریخچه

فرودگاه بین المللی سووارنابومی بانکوک بزرگترین فرودگاه تایلند و یکی از جالب ترین قطب های حمل و نقل در جهان است. این فرودگاه که در سال ۲۰۰۶ افتتاح شد، امکانات عالی و مناسبی دارد و پروازهای روزانه به هر قاره انجام می شود. سالانه حدود ۵۸ میلیون مسافر از طریق فرودگاه بین المللی سووارنابومی تردد می کنند.

این فرودگاه نقطه ورود بین المللی به تایلند و قطب اصلی انتقال در آسیای جنوب شرقی است. فرودگاه بین المللی سووارنابومی بانکوک حدود ۲۶ کیلومتر در خارج از شهر است. اما رسیدن به مرکز شهر بانکوک با توجه به امکانات حمل و نقل آسان است.

دو باند فرودگاه می تواند ۶۴ پرواز در ساعت داشته باشد. در زمان های اوج ، باند ها به طور میانگین ۶۳ پرواز در ساعت دارند.

ترمینال ها

ساختمان ترمینال اصلی، با ظرفیت انجام ۷۶ پرواز پرواز در ساعت، پایانه های بین المللی و داخلی را با هم هماهنگ می کند.
ترمینال مسافری فرودگاه در حال حاضر چهارمین ساختمان ترمینال مسافری در جهان پس از فرودگاه بین المللی دبی، فرودگاه بین المللی پکن و فرودگاه بین المللی هنگ کنگ است.

ساختمان ترمینال توسط هلموت یاهن طراحی شده است. این فرودگاه از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ بلندترین برج کنترل ایستاده جهان (۱۳۲٫۲ متر) و چهارمین ترمینال فرودگاهی تک ساختمان جهان را داشته است.

همه پروازهای خروجی فرودگاه توسط پیشخوان های چک این هواپیمایی در طبقه ۴ انجام می شود. چک های داخلی از ردیف B تا C است. ردیف A به مسافران قسمت های فرست کلاس و رویال هواپیمایی تایلند ایرویز اختصاص داده شده است.
برای عزیمت به مسافرت های بین الملل، به ردیف D تا W بروید. همیشه ۲ ساعت قبل از پروازهای بین المللی و یک ساعت قبل از پرواز های داخلی آماده حضور در محل باشید.
سته به خط هوایی و مسیر پرواز، ورود شما به ساختمان ترمینال اصلی ممکن است از طریق دروازه ترمینال یا دروازه اتوبوس باشد.
اگر شما را به قسمت دروازه های اتوبوس منتقل کنند، در چند صد متری مهاجرت (در طبقه ۲) خواهید بود. در حالی که اگر به ساختمال اصلی ترمینال منتقل شوید، ممکن است مجبور بشوید تا رسیدن به قسمت مهاجرت، کمی پیاده روی کنید.
تعداد زیادی رستوران، مغازه تلفن با سیم کارت و دستگاههای خودپرداز در خارج از گمرک در سالن ورودی های فرودگاه بانکوک وجود دارد.

امکانات و ویژگی ها

 • ترمینال اصلی فرودگاه بین المللی سووارنابومی بانکوک

مهاجرت
ویزای توریستی تایلند تنها سه ماه اعتبار دارد و در این مدت تنها ۳۰ روز می توانید که در این کشور اقامت داشته باشید. خدمات مربوط به ویزا در طبقه ۲ و ۴ ارائه می شود و با توجه به نوع سفرتان می توانید از این خدمات استفاده کنید.

گمرک
موارد ممنوع پروازی را با توجه به مقررات کشور رعایت کنید. بهتر است قبل از سفر این لیست را از شرکتهای هواپیمایی خود بخواهید تا با هزینه اضافه یا مجازات مواجه نشوید. در صورت خرید کالا از فرودگاه باید با توجه به مقررات کشور، مقداری مالیات پرداخت کنید.(موارد مربوط به مقدار و جزئیات را از پیشخوان های اطلاعات بخواهید.)

راهنمای توریست ها
باجه هایی در طبقه ۲ و در کنار ورودی های مختلف وجود دارند که اطلاعات و راهنمایی های مورد نیاز مسافران و توریست ها را ارائه می دهند.

برداشتن چمدان
در طبقه ۲ با توجه به شرکتی که با آن پروازتان را انجام داده اید، محل هایی برای دریافت چمدان ها وجود دارد.

خدمات ارتباطی
کیوسک های اینترنتی، تلفنهای اینترنتی و تلفنهای محلی و بین المللی در سراسر فرودگاه در دسترس است. کارت های تلفنی بین المللی و محلی در Family Mart به فروش می رسد.

دستگاه خودپرداز
پیشخوان و دستگاههای خودپرداز ارز در امتداد ۳ دیوار سالن عزیمت (طبقه ۴) و همه جا در سراسر سالن ورود (طبقه ۲) وجود دارند. به صورت ۲۴ ساعته خدمات می دهند. در طبقه ۳، در دو انتهای راهرو نیز چند مورد پیدا خواهید کرد.

بانک ها
بانک ها را می توان در انتهای غربی سالن عزیمت (۲۴ ساعته باز) و در طبقه  ۲ و ۳ یافت. چندین بانک معروف تایلند در فرودگاه شعبه دارند.

دفتر تبدیل پول
تعویض کنندگان پول در طبقه پنجم در پشت پیشخوان های ورود به فرودگاه قرار دارند.

کارت های اعتباری
خدمات مربوط به کارت های اعتباری معتبر نیز در طبقه یک ارائه می شوند.

فروشگاه
فرودگاه بین المللی سووارنابومی دارای فروشگاه های زیادی است. همه چیز از مارک های لوکس و مطرح گرفته تا صنایع دستی محلی موجود است. بیش از ۲۷۰ مغازه خرده فروشی در سالن های ورود و عزیمت و همچنین سالن ترانزیت وجود دارند.
نکته مهم: اگر قصد خرید صنایع دستی محلی را در فرودگاه دارید، از این کار صرف نظر کنید. زیرا در فرودگاه باید ۲ برابر قیمت بازار پرداخت کنید. اما برای کالاهای وارداتی، محصولات لوکس، لوازم آرایشی یا عطر می توانید قیمت های مناسب تری از شهر در فرودگاه پیدا کنید.

 • غذاخوری
  در اینجا، همه چیز را از یک همبرگر سالم، یک بیسترو تایلندی و سوشی گرفته تا قهوه های لذیذ و پیتزاهای ایتالیایی پیدا خواهید کرد. در طبقات مختلف گزینه های متنوعی برای انتخاب وجود دارد. اگر آمادگی پرداخت این قیمت ها را ندارید، رستوران Miracle Food Village در نزدیکی ورودی ۵ قیمت های ارزان تری دارد.
 • امکانات ویژه
  وای فای رایگان
  سالن استراحت
  آبگرم و ماساژ
  میزهای اطلاعاتی
  مراقبت پزشکی
  داروخانه ها
  خدمات تور
  نمازخانه
  خدمات بسته بندی چمدان
  کیوسک کتاب و مجله
  مغازه های سوغاتی
  نقاط ملاقات
  مناطق مخصوص سیگاری ها
  بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای گردشگران
  قسمت اشیای گمشده

حمل و نقل

 • لیموزین فرودگاه
  اگر مسافرت با کلاس درجه یک را ترجیح می دهید، این تنها راه است. از سالن ورودی، نزدیکترین پیشخوان سرویس را پیدا کرده و از بین ۸ وسیله نقلیه انتخاب خود را انجام دهید. نرخ ها بسته به نوع خودرو و مسافت متفاوت است. خدمات ۲۴ ساعته در دسترس است.
 • لینک فرودگاه
  لینک ریلی یک گزینه جایگزین هوشمندانه برای اتوبوس های سریع و تاکسی فرودگاه است. دو مسیر مختلف دارد که می توانند شما را در ۱۵ الی ۱۸ دقیقه به فرودگاه (یا مرکز شهر) برسانند.

 • تاکسی متر
  به طبقه یک بروید و جایگاه مخصوص تاکسی ها را پیدا کنید. مقصد نهایی خود را به افسر غرفه بگویید ، سپس یک راننده تاکسی شما را به وسیله نقلیه خود اسکورت می کند. خدمات ۲۴ ساعته در دسترس است.
 • اتوبوس عمومی
  اگر به اندازه کافی وقت دارید، اتوبوس های عمومی ارزانترین راه برای رسیدن به مرکز شهر هستند. در خارج از سالن ورود ، سرویس شاتل فرودگاه را پیدا کرده و سوار شاتل اکسپرس شوید تا به مرکز حمل و نقل عمومی در خارج از ساختمان اصلی ترمینال برسید. اتوبوس خود را از میان ۱۱ مسیر موجود انتخاب کنید. نرخ ها بسته به مسافت متغیر هستند. هر اتوبوس از ۶ تا ۸ ایستگاه طی می کند، بنابراین سفر بیش از یک ساعت طول می کشد. لطفا توجه داشته باشید که فقط برخی از مسیرها ۲۴ ساعت کار می کنند.
 • ون عمومی
  در مقایسه با اتوبوس های عمومی، این ون ها توقف های کمتری دارند و راحت تر هستند. بوسیله شاتل به مرکز حمل و نقل عمومی بروید و از بین ۹ مسیر موجود انتخاب کنید. قیمت ها با توجه به مسافت متغیر است. لطفا توجه داشته باشید که بیشتر مسیرها ۲۴ ساعت کار نمی کنند.
 • خدمات انتقال فرودگاه بین المللی سووارنابومی بانکوک
  این خدمات راحت، مطمئن و ایمن هستند که سواری راحتی را به فرودگاه ها و همچنین سایر مقاصد مهم در داخل و خارج از بانکوک فراهم می کنند. یکی از خدمات منحصر به فرد ارائه شده توسط این سیستم را انتخاب کنید و سریع تر به هتل یا مکان مورد نظر خود برسید.
 • اجاره اتومبیل
  برای داشتن حداکثر راحتی و امنیت در طول اقامت، می توانید ۱۲ نوع ماشین را در قسمت های مختلف شهر از جمله از فرودگاه اجاره کنید. به همین ترتیب، می توانید ماشین خود را در فرودگاه(زمان پرواز خروجی) تحویل دهید.
 • اتوبوس اکسپرس فرودگاه
  اتوبوس ها در ۴ مسیر مختلف عبور و مرور می کنند. برای اطلاعات دقیق در مورد مسیر، با پیشخوان این سرویس واقع در طبقه اول ، در ورودی ۸ تماس بگیرید. خدمات روزانه از ۵ صبح تا نیمه شب انجام می شود.
 • اجاره سایر گزینه های حمل و نقل
  گزینه های دیگری نیز برای حمل و نقل از فرودگاه به مکان مورد نظرتان وجود دارد که بهتر است بعد از رسیدن به فرودگاه به بررسی آن ها بپردازید. در نهایت با توجه به شرایط خود و همراهانتان، بهترین گزینه را برای رفت و آمد انتخاب کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن